Planowanie wesela to bardzo trudne zadanie dla przyszłych małżonków. Planując wesele należy brać pod uwagę wiele czynników jak terminy rezerwacji sali, fotografa, z min. 4-5 lat do przodu w najbardziej obleganych miejscach. Czasem mamy wrażenie, że już wszystko zorganizowaliśmy tak aby goście weselni się świetnie bawili. Ale zapominamy nie raz o najmłodszych uczestnikach wesela. Co w takim razie z dziećmi? Niektórzy decydują się na to aby nie zapraszać dzieci na wesele, gdyż uważają, że wesele to przyjęcie dla dorosłych. Jednak my w dzisiejszym artykule podpowiemy jak sprawić, aby dzieci się nie nudziły, a może wypełniały część wesela, tak żeby nie przeszkadzały, a czuły się ważne.

Aby o to zadbać należy zastanowić się jakie atrakcje chcemy zapewnić dzieciom oraz należy wydzielić strefę dziecka, która jest zarazem bezpieczna, nie przeszkadza innym uczestnikom wesela. Najczęściej lokale mają osobne pomieszczenie lub większy hol, w którym takie atrakcje się odbywają. Druga rzecz to wybór osoby, to czy chcemy opiekunkędo dzieci, czy animatora zabaw dla dzieci. Opiekunka najczęściej jest tańsza alternatywą, ale nie spodziewajmy się tego, że Pani uśpi dzieci, będzie się z nimi bawić i jeszcze ich pilnować. Najczęściej rola opiekunki to wydzielony kącik dla dzieci w postaci: malowanek, kredek, klocków, którym zarządza opiekunka i ew. opieka nad 1-2 dzieci tylko w tym kąciku.Animacja zabaw dla dzieci to coś więcej: to kreatywne prowadzenie zabaw. Animatorzy dla dzieci na wesele mogą wymalować dzieciom buzie, wymodelować baloniki i poprowadzić wiele zabaw, jednak nie są to opiekunowie, którym możemy zostawić dziecko np. roczne i prosić aby animator pilnował. Zadaniem animatorów jest zorganizowanie dzieciom atrakcyjne czasu. W tym szalona zabawa z animatorami, która powinna być bezpieczna i nie naruszać komukolwiek strefy komfortu.

Animator dla dzieci na wesele

Czasem pojawiają się obawy, że dzieci nie będą uczestniczyć w głównych punktach uroczystości, jednak często na pierwszy taniec to rodzice zabierają dzieci, albo jak młodzi sobie życzą dzieci tworzą piękne kółko, w którym tańczą Państwo Młodzi. Często też dzieci, pod czujnym okiem animatora przygotowują wspólny prezent dla Pary Młodej. Dlatego, można też pogodzić obecność dzieci na weselu, organizując im ciekawie czas. Wystarczy tylko troszkę dobrych chęci i otworzenia serca na ich potrzeby . W końcu sami kiedyś byliśmy dziećmi i też chcieliśmy czuć się ważni, a być może w przyszłości sami będziemy mieć swoje dzieci i też chcielibyśmy aby były z nami w tym jakże ważnym dniu.

Często firmy animacyjne na podkarpaciu oferują dość wiele dodatkowych atrakcji jak np. wata cukrowa, dmuchane atrakcje dla dzieci, fotobudka, kolorowe warkoczyki, tatuaże brokatowe, bańki mydlane z agregatu, czy bańki mydlane XXL, a dla największych miłośników baniek zamykanie w bańce mydlanej.

Wybierając animatora warto zwrócić uwagę na wiek, na doświadczenie, czy jest to usługa od firmy, czy też wizyta prywatna, gdyż czasem się zdarza, że osoba, która nie prowadzi działalności, nie dojeżdża w umówione miejsce, a rozczarowanie bywa ogromne. Dlatego też, warto spisać umowę, w której jasno mamy określone warunki realizacji i gwarancję udanej zabawy dla dzieci.

Następny Post Poprzedni Post